Tvirtinimo detalės yra neatsiejama beveik kiekvienų statybų darbo dalis. Jos garantuoja saugią jungtį tarp dviejų konstrukcijos dalių, užtikrinant, kad sujungimas bus ilgaamžis ir atsparus įvairiems aplinkos veiksniams. Tačiau, kadangi yra įvairių tvirtinimo detalių tipų, natūralu, kad gali kilti klausimų kuri iš jų tinka jūsų projektui. Pateikiame tvirtinimo detalių kategorijų sąrašą su trumpa informaciją kokios rūšies ir paskirties gaminius siūlo mūsų el. parduotuvė.

Kokios tvirtinimo detalės siūlomos BlackHorse.lt parduotuvėje?

Vinys

Vinys yra viena iš populiariausių tvirtinimo detalių, naudojamų statybose ir įvairiuose medinių konstrukcijų projektuose. Jos būna įvairių formų, dydžių ir gali būti gaminamos iš skirtingų medžiagų. Vinys labai gerai išsilaiko medienoje ar kitose medžiagose, į kurias gali prasiskverbti aštrūs jų galai. Jos taip pat turi pranašumą – yra nebrangios lyginant su kitų tipų tvirtinimo detalėmis. Vienintelis vinių naudojimo trūkumas yra tas, kad jas gali būti sunku ištraukti, jei vėliau reikės pakoreguoti projektą, prie kurio dirbama. Pavyzdžiui, medsraigčiai labai lengvai išsukami naudojant paprastą suktuką.

Medsraigčiai

Medsraigčiai yra bene populiariausios tvirtinimo detalės, kurios naudojamos tieks statybose, tiek ir kitose medienos apdirbimo srityse. Jie yra įvairių dydžių ir gaminami iš įvairių medžiagų, todėl galite juos rinktis pagal savo norus, o svarbiausia – prisiasitaikant prie darbų pobūdžio ar projekto. Kaip jau minėta, medsraigčių pagrindinis privalumas yra jų mobilus – kada norima juos pašalinti, tą galima padaryti be didelio vargo. Bet to, jų suteikiama suveržimo galia yra daug didesnė nei vinių. Šios tvirtinimo detalės vienintelis trūkumas – didesnė kaina nei vinių. Be to medsraigčiai gali būti padengimi įvairiomis paviršinėmis medžiagomis, kurių esminis tikslas – maksimaliai apsaugoti šias tvirtinimo detales nuo korozijos.

Varžtai, srieginiai strypai ir kt.

Varžtai yra daug didesni nei medsraigčiai ar vinys ir yra skirti sunkesnėms ir tvirtesnėms detalėms sujungti, pavyzdžiui, konstrukcinėms atramoms arba laikančiosioms jungtims. Varžtų montavimui paprastai reikia veržlių arba poveržlių abiejuose galuose, todėl jie idealiai tinka sujungti dvi storesnes medžiagų dalis, kai tuo tarpu kitos tvirtinimo detalės gali būti nepakankamai tvirtos. Varžtai, veržlės, poveržlės, srieginiai strypai įprastai perkami kaip atskiri vienetai.

Gipskartonio tvirtinimo detalės

Gipskartonio tvirtinimo detalės yra specialiai sukurtos naudoti kartu su metaliniais profiliais. Taip pat galimas pasirinkimas naudoti specialius medsraigčius kuomet vietoje metalinio profilio karkaso naudojama įprasta ar impregnuota mediena. Šie medsraigčiai yra daug mažesni nei tradiciniai medsraigčiai ir turi smailius antgalius, kad būtų lengva juos įsukti į skardinius profilius ar medieną. Pabrėžiama, kad šios tvirtinimo detalės turėtų būti pasirenkamos įvertinant faktą kurios medžiagos bus jungiamos. Vieni varžtai naudojami metaliniams laikikliams ir profiliams sujungti, o kiti medsraigčiai gali būti skirti gipskartonio plokščių ant medienos montavimui. Tad, būtinai perskaitykite siūlomų detalių aprašymus.

Srieginiai varžtai į metalą

Srieginiai varžtai yra skirti naudoti konstrukcijoms su lakštiniu metalu, aliuminiu ir kitais kietais paviršiais. Jie turi plokščią galvutę su aštriu smaigaliu, kuri yra sukurti taip, kad lengvai prasiskverbtų į paviršių ir nepadarytų jokios žalos. Dėl tvirto laikymo jie puikiai tinka naudoti kai reikia sujungti dvi metalines konstrukcijas. Be to, šios tvirtinimo detalės ypač atsparios korozijai bei kitoms atšiaurumu pasižyminčioms sąlygoms.

Stogo tvirtinimo detalės

Stogo tvirtinimo detalės yra būtinas bet kurios stogo dangos sistemos komponentas. Jos užtikrina saugų sujungimą tarp stogo ir jo apatinės konstrukcijos dalies, todėl laikui bėgant jis nenukentės nuo judėjimo ar nestabilumo. Nestabilumas, kurį gali sukelti vėjas, stambesnės technikos sukuriama vibracija, karštis (kai per greitai išgarinama drėgmė iš medienos) yra vienas pagrindinių veiksnių, galinčių sukelti įtampą jungtims. Dėl šios priežasties visos stogo tvirtinimo detalės iš esmės turi būti pasirenkamos pagal iš anksto sukurtą ir patvirtintą statybų projektą.

Tai garantuos ne tik stogo konstrukcijos ilgaamžiškumą, bet ir užtikrins jūsų bei jūsų artimųjų saugumą. Mūsų el. parduotuvėje siūlomos stogo tvirtinimo detalės yra aukščiausios kokybės ir atitinkančios visus keliamus tiek Lietuvos, tiek ir Europos Sąjungos direktyvų keliamus reikalavimus.

Kalamieji varžtai/kaiščiai

Tai yra vienas iš dažniausiai naudojamų stogo bei fasado tvirtinimo elementų tipų, nes juos lengva montuoti ir jie tvirtai laikosi bet kokiame kietame paviršiuje (plytoje, silikatiniame blokelyje ir kt). Kalamieji varžtai turi aštrų smaigalį gale, kuris yra skirtas įsiskverbti į medieną, betoną ar plastikines medžiagas nepadarydamas jokios žalos pačiai konstrukcijai/sienai. Kaištyje yra anga, leidžianti jas įkalti plaktuku, todėl nereikia iš anksto gręžti skylių. Šios tvirtinimo detalės dažniausiai naudojamos siekiant sukurti konstrukciją ant tvirto pagrindo, pavyzdžiui montuojant ventiliuojamą fasadą.

Ankeriai

Ankeriai yra dar vienas tvirtinimo elementų tipas, užtikrinantis dar stipresnį konstrukcijų sujungimą nei kalamieji varžtai. Sumontuoti ankeriai plečiasi ir sukuria saugų sutvirtinimą tarp medžiagos ir po juo esančio pagrindo. 

Dėl to jie idealiai tinka naudoti tose vietose, kur judėjimas gali sukelti įtampą naudojant tradicinius tvirtinimo būdus, pvz., vinis ar varžtus. Ankeriai yra įvairių dydžių ir storio, todėl galite pasirinkti tinkamiausią savo planuojamiems darbams. Jų naudojimas panašus kaip į kalamųjų varžtų. Jiems taip pat reikia iš anksto išgręžti skyles, kad juos būtų galima tinkamai sumontuoti. Mūsų kataloge pateikiamos kelios ankerių rūšis, tad išsirinkti reikiamas tvirtinimo detales neturėtų būti sudėtinga.

Savisriegiai varžtai

Savisriegiai varžtai yra tvirtinimo detalės, specialiai sukurtos naudoti langų montavime. Tai yra srieginis velenas su aštriu smaigaliu, kuris įsriegiamas į paviršių. Dėl to nereikia iš anksto gręžti skylių, tad montavimas yra daug lengvesnis ir greitesnis. Savisriegiai varžtai taip pat garantuoja tvirtą ir patikimą jungtį, kuri užtikrina, kad langas išliks gerai pritvirtintas prie rėmo ir neišsiderins esant galimoms vibracinėms apkrovoms.

Be to savisriegiai varžtai yra įvairių dydžių ir gaminami iš įvairių medžiagų, todėl galite išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančius tvirtinimo elementus. Standartiniai savisriegiai sraigtai yra pagaminti iš plieno arba nerūdijančio plieno. Be to, Blackhorse.lt siūlo specialius savisriegius varžtus tiek langų apkaustams tvirtinti, tiek ir langų profilių armavimui.

Viską rinkitės atsižvelgę ir į galimus darbų ar projektų pakeitimus ateityje

Sudėliojus visus planus ir atėjus laikui rinktis tvirtinimo detales, bei prieš priimant sprendimą ką rinktis, svarbu apsvarstyti visas pasirinkimo galimybes. Netinkamai pasirinktos tvirtinimo detalės ateityje gali atnešti didžiulį galvos skausmą. Tam, būtina įvertinti visus galimus niuansus.

Pavyzdžiui, jeigu yra tikimybė, kad ateityje teks keisti kažkokią medinę konstrukciją kartu su kitomis detalėmis, natūralu, jog sunkiausia bus dirbti su vinių šalinimu. Tai ypač liečia vietas, kur priėjimas yra labai sudėtingas. Vinys puikiai tinka lengvesniems darbams, pvz., medienos apdirbimo projektams, kur jų ištraukimas nebus sudėtingas. Tad, kitais atvejais, nesklandumų šalinimas gali sukelti netgi nuostolius. Pavyzdžiui, jeigu vinis naudosite šiferio lakšto tvirtinimui, tuomet tikrai bus nemaža tikimybė, kad stogą pažeisite, jeigu tas vinis teks ištraukti stogo dangos keitimo metu.  Tad, būtinai įvertinkite savo darbų pobūdį ar projektą, o ypač galimus rekonstrukcijos darbus, kurie turės būti atlikti ateityje ir tokiu būdu žinosite ką rinktis būtų naudingiausia.

Blackhorse.lt siūlomas tvirtinimo detalių katalogas leis apžvelgti ką rinktis konkrečiai jūsų atvejui. Jeigu turite klausimų – kreipkitės ir mielai į viskas bus atsakyta!